Ať už připravujete na přepravu malé či velké balíčky, vždy klaďte důraz na pečlivé zabalení. Zásilka tak zůstane nedotčená, v bezpečí a možný náraz či pád neovlivní její kvalitu. Důležité je také vybrat správný obalový materiál, který poskytne zásilce požadovanou ochranu. Ten vybírejte v závislosti na velikost a křehkost zásilky. Jak správně vybírat obalový materiál, aby byl po celou dobu přepravy chráněný?
Malé předměty často stačí vložit do již připravených obálek, které zakoupíte na poště, v papírnictví či ve specializovaných internetových obchodech. Vybírat můžete z velkého množství obálek, které jsou opatřeny bublinkovou folií či z řady různě barevných a pevných plastových obálek. Výhoda plastové obálky Samolepiciobalky spočívá v komfortním a rychlém zabalení zásilky a možnost vybírat hned z několika formátů. Tyto obálky je možné zakoupit i s uchem, který zajistí snadnější přepravu a manipulaci.
Velké předměty, dosahující výšky několik desítek centimetrů až metrů, balíme spíše do kartonových krabic, které umožní bezpečnější přepravu a snižují možnost poničení zásilky. Dno krabice vyložíme příslušným výplňovým materiálem, může se jednat o bublinkovou folii, dřevitou či kartonovou vlnu, fixační tělíska Flo-Pak nebo vzduchové výplně. Ty zakoupíte v internetových obchodech, jestliže se však nejedná o příliš křehkou zásilku, postačí vám jako obalový materiál i několik zmuchlaných novin. Důležité je, aby se předmět v kartonové krabici nemohl při manipulaci hýbat.
Předměty o různé velikosti, které jsou velmi křehké, je potřeba na přepravu pečlivě připravit. Můžete použít kartonovou krabici či obálku, vzhledem z velikosti zásilky. Předmět ochraňte bublinkovou folií, krabici či obálku naplňte sypkým obalovým materiálem a ubezpečte se, že předmět bude po celou cestu chráněný před nárazy či pády. Hotový balíček označte příslušným symbolem, který upozorňuje na křehké zboží a je proto nutné se zásilkou nakládat šetrně.